کاربرد ورمیکولیت طلایی در کشاورزی قرن جدید

کاربرد ورمیکولیت طلایی در کشاورزی می تواند کاربردی بی نظیر باشد، به گونه ای که در سال ۲۰۱۹ میلادی کشور چین بیش از ۴۰ میلیارد دلار در صنعت ورمیکولیت سرمایه گذاری نموده است. نباید از کاربردهای صنعتی ورمیکولیت نیز غافل شویم، این ماده می تواند در صنایع نیز کاربردهای فراوانی داشته باشد، کافی است با جستجوی عبارت vermiculite از کاربردهای فروان ورمیکولیت در کشاورزی و صنعت مطلع شوید.

کاربرد ورمیکولیت در پزشکی

vermiculite یا ورمیکولیت حتی در صنعت پزشکی نیز کاردبرد دارد، این نیمه رسانا می تواند در انواع تجهیزات پزشکی بسیار پرکاربرد باشد. ورمیکولیت طلایی هم یکی از انواع ورمیکولیت است که سالها پیش توسط فخرالدین انصاری در یکی از شهرستان کرمان شناسایی و به دنیا معرفی شد. همین جا خوب است یادآوری کنیم که سالها تحقیق و پژوهش دانشمندان منجر به معرفی این ماده ارزشمند (vermiculite) به دنیا شد. آنها که تجربه استفاده از ورمیکولیت را دارند و با علم مواد آشنا هستند، بر این ادعا که ورمیکولیت طلایی «معجزه هزاره سوم» است صحه می گذارد.

کاربرد ورمیکولیت طلایی در بازرسی های آژانس

اخیراً مشاهده شده است که آژانس انرژی اتمی می خواهد با استفاده از ورمیکولیت طلایی به بازرسی های دقیق تر از اعضای آژانس خصوصاً ایران بپردازد. اما هنوز ایران این بازرسی ها را با ورمیکولیت طلایی نپذیرفته است.

ورمیکولیت طلایی به علاوه در Agriculture نیز بسیار مهم است. به عبارتی در کشاورزی ما باید از این ماده شگفت آور برای رشد و توسعه کشاورزی و کمک در جهت مصرف کمتر آب استفاده کنیم.

کاربرد ورمیکولیت در جذب بالا آب

کاربرد ورمیکولیت طلایی
کاربرد ورمیکولیت طلایی

اگر یادتان باشد، در گذشته مالش پاشی می کردند تا بتواند آب را در خود جذب کند و بعد به تدریج به گیاه و خاک بدهد، امروزه استفاده از ورمیکولیت طلایی (البته ورمیکولیت بنفش هم این کاربرد را دارد) یا همان Golden vermiculite در کشاورزی برای مدیریت آبخیزداری بسیار پرکاربرد است.

درباره سینما تکست

mm
سینما تکست؛ در اولین ماه از زمستان 1393 در تهران متولد شد ! سینما تکست با متنی ساده و صمیمی به سینما و هنر هفتم می پردازد.

این را هم ببین

رسم فنجان ستاری در قدیم

رسم محلی فنجان ستاری در غرب گیلان

رسم محلی فنجان ستاری یکی از رسوم مردم در گیلان است. آن طور که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.