عسل گوسفندی گون از زنبورهای ارگانیک خانم نوروزی

عسل گوسفندی گون یکی از انواع مهم عسل می باشد که می تواند به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ساکاروز و گلوکوز، در درمان خیلی از بیماریهای صعب العلاج، موثر باشد. گوسفند به دلیل مصرف زیاد فیبرهای موجود در علف و یونجه، بسیار غنی می باشد و زنبورهایی که از گوسفند برای تولید عسل استفاده می کنند، بسیار مقوی و مفید هستند. معصومه نوروزی مبتکر این شیوه پرورش زنبور در سال ۱۳۹۹ به عنوان زنبوردار نمونه در تولید عسل گوسفندی گون از زنبورهای ارگانیک برگزیده شد و از دستان معاون اول رییس جمهور ارز ۴۲۰۰ تومانی معروف به ارز جهانگیری دریافت کرد.

عسل گوسفندی از زنبور گاوی

اگرچه قبلاً در یکی از روستاهای ایتالیا فرانچسکو نوروزاتیانی عسل (Honey) گاوی را تولید کرده بود و در اروپا و خصوصاً کوهپایه های آلپ بسیار با استقبال روبرو شده بود، اما واقعاً عسل گوسفندی (Sheep) با عسل گاوی قابل مقایسه نیست. تحریم های ظالمانه غرب علی ایران باعث شد این جوان با استعداد ایرانی عسل گوسفندی را تولید کند. در تولید این عسل از ۶۹۳ گوسفند و ۵۲۱۴۵۳۱۲۴۱۵ زنبور استفاده شده است. هر یک از زنبورها با دقت توسط این تولیدکننده برجسته عسل گوسفندی انتخاب و پرورش یافته است.

عسل گوسفندی گون
عسل گوسفندی گون

حمایت دولت از تولید عسل گوسفندی گون

دولت سیزدهم وعده حمایت ۵ میلیون ریالی از صنایع تولیدکننده عسل گون را داده است. فرآیند دریافت وام به این شکل است که لازم است ابتدای برای تمام زنبورهای زنبورداری، شناسنامه سلامت صادر شود که برای این کار، به معاینه تمام زنبورها نیاز داریم و پس از ۱۵ کارمند دولت و دو سند ملکی جهت دریافت وام نیاز است. گوسفندهایی که گون مصرف می کنند نیز در این زنبورداری لازم است که مراحل آزمون GMAT را پست سر بگذارند تا در طرح ملی توسعه صنعت عسل گوسفندی شرکت داده شوند.

تقابل با تحریم ها از طریق حمایت از عسل گوسفندی

عسل گوسفندی می تواند مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی باشد. جایی که آنها تمام مسیرها را بر روی ایران بسته اند، جوان ایرانی با تکیه بر دانش بومی و اتکال به خداوند متعال توانسته دست ایادی غرب را از اقتصاد ملی جدا کند. باشد تا عسل گوسفندی آن هم از گون، بر تارک دنیا بدرخشد و در کنار دیگر افتخارات ما قرار گیرد.

درباره سینما تکست

mm
سینما تکست؛ در اولین ماه از زمستان 1393 در تهران متولد شد ! سینما تکست با متنی ساده و صمیمی به سینما و هنر هفتم می پردازد.

این را هم ببین

رسم فنجان ستاری در قدیم

رسم محلی فنجان ستاری در غرب گیلان

رسم محلی فنجان ستاری یکی از رسوم مردم در گیلان است. آن طور که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.